شب یلدا در روستای ما

شب یلدا تو روستای ما مثل همه جای ایران بر گزار میشه ولی میشه گفت خیلی پرهزینه و پرخرج مثل اغلب جاها نیست میوه اصلی که همین هندوانه است که تو این شب کسایی که هندوانه بیشتری دارن اغلب به همسایه و فامیل و کسانی از روستا که میدونن هندوانه ندارن میبرن و بهشون میدن ، اغلب واسه شب نشینی میرن خونه بزرگ فامیل و تو بعضی خونه ها هم که کرسی دارن محفلشون حسابی گرم و سنتی میشه و خوش میگذره.

هندوانه شب یلدا

 

/ 4 نظر / 12 بازدید
راحیل

شب یلدای گذشتتون مبارک. ما هم هندونه نخوردیم دیشب. و اما بعد: بارک الله چقد سریع آپ می کنی! و اما بعدتر: سلام بر ابراهیم هم که معرفیش کردی واقعا محشره.

یه روستایی

-------------------------------------------------------------------------------- سلام چه عجب یاد فقراا کردی راه گم کردی خوبی؟ اینجا از طریق دهیاری اقدام میشه بعدش ما دفترچه باغداری داریم که بطور مستقیم از خدمات کشاورزری کود تهیه میکنیم بذر هم طبق قرادادی که با جهاد بسته میشه تحویل میگیرم دیگر خدمات مثل گازوئیل و نفت و روغن واز این دست ثبت نامیست که ثبت نام شده کار ویژه دادند مشکل سوخت نداریم تازه اینجا اکثرا از کود های حیوانی استفاده میشه بعد از خاک شناسی یه تعداد معدود کود مورد نیاز میشه که اون هم الانش ازاد کیسه ای 50 تا هزار60 تومانه

راحیل

تعریف از خود نباشه ولی کلا هر اتفاق خوب و مثبت و انقلابی- فرهنگی که تو سبزوار میفته منشأش کتاب آسمانه! اعتماد به نفس رو داشتی. در حد تیم ملی...!!!!

اسحاق

سلام[لبخند] يلداي گذشتتون مبارك و اميدوارم بهتون خوش گذشته باشه[گل] به روزم و منتظر حضورتون [خداحافظ]